Artan nüfusla birlikte konut ihtiyacı da artmış ve bu durumda yüksek binaların sayılarının artmasına yol açmıştır. Eskiye oranla yüksek binaların artması beraberinde de bir takım önlemlerin alınmasına yol açmıştır. Bunların en başında kuşkusuz bu yüksek binalar için alınması gereken güvenlik tedbirleri gelmektedir. Bina güvenliği denildiğinde her ne kadar akla ilk gelen hırsızlık, soygun, insan öldürme gibi konular olsa da kazalar da binalar için ciddi tehdit halindedir.

Binalardaki kazaların en başında ise kuşkusuz yangın olayı gelmektedir. Son yıllarda çıkarılan kanunlar sayesinde yeni yapılarda yangın merdiveni, yangın söndürücü tüpler ve bina yangın sistemi gibi özellikler aranmaktadır. Bu özelliklerin en başında ise yangın merdivenleri gelmektedir. Herhangi bir büyük yangın anında yüksek binalardaki en güvenli çıkış yolu kesinlikle yangın merdivenleridir.

Ülkemizdeki yapı denetim işlemleri her ne kadar resmiyette zorunlu gibi görünse de güvenlik işine yön verecek olan kişi inşaat sahibidir. Dolayısıyla inşaat sahibinin yangın merdivenleri başta olmak üzere olası bir yangın için tüm tedbirleri en ince ayrıntısına kadar göz önünde bulundurmalıdır.

Yangın merdiveni imalatı her ne kadar yan bir sektör gibi görünse de kesinlikle inşaat sektörüne kardeş bir sektör olarak görülmelidir. Yangın merdivenleri ve yangın kapıları sadece demirden ya da çelikten imal edilmiş basamaklar ve kapılar olarak görülmemeli. Binalara bu merdivenlerden yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi merdivendeki kişinin yangın alevlerinden korunmasını sağlayacak korunakların da titizlikle yapılmış olmasıdır. Diğer yandan binaların hemen hemen her katlarından yangın merdivenlerine çıkan bir yangın kapısı ya da yangın kapıları mutlaka olmalıdır. En az yargın merdivenleri kadar önemli olan yangın kapıları, yangın esnasında insanların hayata yeniden merhaba dedikleri kapı olabilir. Tüm bu dikkat edilecek hususlar bir araya getirildiğinde ise ortaya ciddi bir tecrübe ve kalite gerektiren bir ihtiyaç ortaya çıkar. Size bu alanda en kaliteli ve en tecrübeli hizmet ve ürünü sunacak olan adres firmamızdır.

30, 60, 90 ve 120 Dk. Yangına dayanımlı yangın kapıları – Yangın kaçış kapıları, yangına dayanımlı kapılar, metal kapılar – Elektrik odaları ve server odaları için yangına dayanımlı metal kapılar – İtfaiye yönetmeliğine uygun ve sertifikalı – Belirli Ral renk kodları opsiyonel olup bütün Ral renk kodlarında imalatı yapılmaktadır. – Menfez ve pencere alternatifli – Pervazlı, Köşe kasa veya geçme kasa özelliği – Yaylı menteşe – Opsiyonel olarak soğuk duman fitili, hidrolik, barel kilit, panik bar, – manyetik tutucu ve paslanmaz aksesuarlar – Cam yangın kapısı – İthal yangın kapısı – Çift kanat, tek kanat

 • 30, 60, 90 ve 120 Dk. Yangına dayanımlı yangın kapıları
 • Yangın kaçış kapıları, yangına dayanımlı kapılar, metal kapılar
 • Elektrik odaları ve server odaları için yangına dayanımlı metal kapılar
 • İtfaiye yönetmeliğine uygun ve sertifikalı
 • Belirli Ral renk kodları opsiyonel olup bütün Ral renk kodlarında imalatı yapılmaktadır.
 • Menfez ve pencere alternatifli
 • Pervazlı, Köşe kasa veya geçme kasa özelliği
 • Yaylı menteşe
 • Opsiyonel olarak soğuk duman fitili, hidrolik, barel kilit, panik bar,
 • manyetik tutucu ve paslanmaz aksesuarlar
 • Cam yangın kapısı
 • İthal yangın kapısı
 • Çift kanat, tek kanat kapılar